Tecrübemiz ve
geçmişimizle
Markayız

BİZ


Aile şirketi olan firmamız, 1947 yılında aile büyüğümüz Halil İbrahim Canat tarafından kurulmuştur.
    O yıllarda, bölgenin ihtiyaç duyduğu ziraat alet ve makinaları imalatını yapmış; Türk çiftçisine uzun yıllar bu alanda hizmet vermiştir. Kurucumuz Halil İbrahim Canat, Konya’nın ilk torna ve freze ustalarındandır. Yine o dönemlerde Konya sanayisine bir eğitim kurumu gibi hizmet etmiş, birçok usta ve zanaatkâr yetiştirmiştir. Konya sanayisine hizmet amacıyla, ilk çelik döküm fabrikası, ilk oksijen üretim tesisi, otelcilik gibi birçok faaliyete öncülük etmiştir. Ahilik anlayışı içerisinde, gerek yetiştirdiği Konyalı iş adamları, gerekse kendi çocukları, Halil İbrahim Canat’ı her zaman takdir ve şükranla anmıştır.
    Firmamız, 1972 yılında “Halil İbrahim Canat Oğulları” kelimelerinin baş harflerinden oluşan “HİCO” ismini alarak; Konya'da ilk defa Eksantrik Pres imalatına başlayıp Türkiye sanayi ve sanayicisine hizmet vermiştir. Yıllar boyu tecrübesini ve kalitesini artıran HİCO Eksantrik Presleri, aranan bir marka ve kalite olmanın mutluluğunu siz değerli müşterileriyle paylaşmaktan her zaman onur duymuştur.
    Büyüklerimizden öğrendiğimiz esnaflık ahlâkı çerçevesinde üçüncü nesil tarafından yönetimi devam ettirilen HİCO Eksantrik Presleri dünya üzerinde bir çok ülkede de hizmet vermektedir.
    Birlikte çalıştığımız, tüm elemanlarımıza, tüm tedarikçi kardeş firmalarımıza ve HİCO kalitesini tercih etmiş tüm müşterilerimize şükranlarımızı ve hürmetlerimizi arz ederiz.
HİCO MAKİNA VE MÜHENDİSLİK LTD. ŞTİ.

İletişim

HİCO MAKİNA ve
MÜHENDİSLİK LTD. ŞTİ.
Meram Sanayi Sitesi
Somaki Sokak No:32
Meram / Konya / TÜRKİYE
T: +90 332 321 51 01
F: +90 332 322 70 76

bilgi@hicopres.com

Bizi Takip Edin